Да открием финансиране за своята идея, която да превърнем в конкурентен проект - това е предизвикателството, под чийто знак продължаваме да създаваме нови творби, албуми, книги, театрални и визуални спектакли. Търсим съмишленици за творческия си екип. А следващата стъпка, която за много колеги изглежда страховито, е битката да намерим финансиране за своите идеи и оптималната им реализация.
Обучението “Проектно финансиране в изкуствата за начинаещи” се организира от сдружение “Брас перспективи” и Регионален център за съвременни изкуства “Топлоцентрала” в партньорство с училище за изкуства “Арт&Шок” и “Tat Creative”. Целта му е да подпомогне хората, които имат интерес към тази сфера, но все още не са натрупали опит и познания в нея. Своя богат опит в създаването и осъществяването на проекти в изкуствата и финансирането им чрез национални и международни програми и други инструменти ще споделят:
Кръстина Денчева - артистичен директор, ръководител национални и международни проекти на “Брас перспективи”, творчески директор на проект “Барток Готик” на “Арт&Шок”, с над 20 години опит като ПР в сферата на изкуството, създател и консултант на национални и международни проекти за музикално-сценични, визуални изкуства и литература;
Весела Кондакова - административен директор на Регионален център за съвременни изкуства “Топлоцентрала”;
Мая Бочева Уики - художник илюстратор, аниматор и автор на образователни приказки за деца. В проектите и културните продукти на “Tat Creative” тя разкрива своите умения като анимационен режисьор и ги превръща в мултимедийни познавателни приключения в печатни и дигитални издания, анимационни клипове и филми. Има близо 10 години опит в работата с национални финансиращи институции и организации за проекти в сферата на културата и образованието.
Обучението “Проектно финансиране в изкуствата за начинаещи” ще се проведе от 08 до 12.04.2025 в два етапа.
Етап 1: Семинар на 08.04.2025 от 15.00 до 19.30 в зала 4 на Регионален център за съвременни изкуства “Топлоцентрала” София в 4 панела:
А. Подготовка на проекта - идея, реални възможности, екип, график на дейностите, план за действие;
B. Бюджет - задължителни разходи, допълнителни разходи, разходи за разкош, документи за обосновка и отчет. Основни финансиращи програми и инструменти на национално и международно ниво. Как да подберем най-подходящата от тях за своя проект;
C. Проектна документация - създаване, планиране на реалистичен график на дейностите, осъществяване по план, отчет, последващо развитие;
D. Въпроси и отговори върху панели А, B и С.
Етап 2: Онлайн консултации по конкретни проекти на участниците в семинара на 08.04.2025 в периода 09 - 16.04.2025. Индивидуални консултации са с продължителност до 45 минути, групови (2 до 5 участника) - до 90 минути. Графикът за провеждането на консултациите ще бъде уточнен на 08.04.2025.
* За да се включите в обучението “Проектно финансиране в изкуствата за начинаещи” е необходима предварителна регистрация чрез попълването на електронния формуляр https://forms.gle/dZekqezBxmefbJ569 * В него са посочени опциите за участие и финансовите им параметри, от които можете да изберете най-подходящата за Вас. След попълването на формуляра ще попучите имейл с необходимите детайли за потвърждение на регистрацията Ви. * Имейлът НЕ Е автоматичен.
За допълнителни въпроси и уточнения във връзка с обучението:
Кръстина Денчева - +359887117162, kristinaidencheva@gmail.com
25 февруари, 2025